Діагностування кліща

Пані Радість

Re: Діагностування кліща

Повідомлення Пані Радість » 30 червня 2015 17:13

хочу спитати у знавців: це кліщ?

2.jpg
2.jpg (102.73 Кіб) Переглянуто 1312 разів

3.jpg
3.jpg (122.59 Кіб) Переглянуто 1312 разів

1.jpg
1.jpg (86.15 Кіб) Переглянуто 1312 разів

сорт Fantasy Fiesta (sport). Розетка гарна, рівна, була шапка квітів. У травні я носила цю розетку на базар. Виносила разів 3 чи 4, її так ніхто і не купив. Вигляд після останнього базару був жахливий, квіти пожухли, листя було все в пилюці. Я обірвала квіти, один раз обприскала Актарофітом. Поруч з нею стоять ще 4 розетки, з ними все добре, а у цієї щось сталось з серединкою. Листя в центрі дуже маленьке. Хоча розетка вже вся в бутонах.
пані М'ячик
Контактна інформація:

Повідомлення пані М'ячик » 30 червня 2015 19:22

Пані Радість
Шкода розетку, красива така... :(

Я б сказала, що це НЕ кліщ. Таке може трапитися з причини рясного цвітіння. У мене теж була дещо схожа ситуація.
На вигляд листочки м'які, це так? Від кліща вони тверді і підкручені в вниз, в іншу сторону, не так як тут.

Я не знаю, чому таке трапляється, але вже таке колись бачила. Кілька разів фотографії схожих розеток приносили на різні форуми з одним питанням: "Що з цим робити?" І я не пам'ятаю, щоб була однозначна відповідь, після якої розетки становилися такими, як були. Ну рекомендували пересадити...
Одного разу у мене після такого цвітіння взагалі виріс квітконос в центрі, поміж малесеньких листочків, і все. І розетка зупинилася. Я з цікавості її поставила в куток і дивилася, що буде.
А нічого не було, зовсім. Вона стояла, стояла... Я зняла листя, вже виростила молоді розетки, а вона все стояла. Ну я її зрештою викинула, бо вона просто стала стара на вигляд.

У тебе є точка росту.
Я б видалила нові бутони і пересадила, це повинно стимулювати ріст листя. Бутони. які з'являться після пересадки, також видалити. Здається, фіалка вирішила тільки цвісти... Може, у неї якийсь гормональний збій? Її потрібно переключити знову на ріст листя.
Пані Радість

Повідомлення Пані Радість » 30 червня 2015 22:06

Таня, дуже дякую за відповідь :give_rose:
чесно кажучи, я так і думала. Квітів було багато і цвіли вони дуже довго. Я пам'ятаю, як ти на VV розказувала, що після довгого рясного цвітіння у розетки стає страшний центр. І коли ця розетка цвіла, я ще й подумала, щоб у неї такого не сталося :cry:

Оффтоп: ця фіалка просто образилась, що її таку гарну ніхто не купив :D
Радист

Повідомлення Радист » 01 липня 2015 11:12

Ми сприймаємо "спортивність" фіалок як належне. А за цим безтурботним терміном криється не що інше, як генетична мутація. Фіалка таким же легким чином може не тільки поміняти забарвлення чи форму квітки, а й змінити структуру формування центру росту. Ну що тут поробиш? Маємо те, що маємо: не намагайтесь "виправити", краще виростіть нову.
Пані Радість

Повідомлення Пані Радість » 01 липня 2015 12:26

Радист писав:не намагайтесь "виправити", краще виростіть нову.

дякую, так і зроблю. Там така серединка, що рятувати немає чого. Але мені так шкода цю філку, вона була така гарна :cry:
Радист

Повідомлення Радист » 01 липня 2015 13:05

Пані Радість писав:Але мені так шкода цю філку, вона була така гарна

Та не плакай, ти ж Радість! :) Нова виросте, ще краща! :drinks:
Пані Радість

Повідомлення Пані Радість » 01 липня 2015 14:53

Радист писав:Та не плакай, ти ж Радість! :) Нова виросте, ще краща! :drinks:

:yes: :give_rose:
Ірина

Повідомлення Ірина » 07 липня 2015 23:33

Сталась з деякими моїми фіалочками ось така халепа (я показувала фото на VV, тут повторюсь)
1.jpg
1.jpg (107.91 Кіб) Переглянуто 1268 разів

2.jpg
2.jpg (89.27 Кіб) Переглянуто 1268 разів

3.jpg
3.jpg (105.21 Кіб) Переглянуто 1268 разів

Ці фото були зроблені 18.06. На даний момент листочки трохи підросли.

Прислухавшись до порад дівчат спочатку підсушила фіалки (хоч вони й так були ледь вологі). Потім обробила Топазом, оскільки підозра на грибок була. Змін я не побачила. Одну розетку викинула, оскільки маю дубль, а щоб не сидіти склавши руки вирішила обробити все від кліща Актофітом.
Наступна обробка буде в кінці 4-го дня, потім через 4 ще одна.
І от тепер в мене є питання.
1. Коли дійсно стає видно результат? Його хоч якось стає видно до конця циклу лікування?
2. Пересадку потрібно проводити десь через 10-14 днів? А як діяти влітку? Спека ж... Що гірше для фіалок - залишитись в протравленому грунті чи пережити пересадку при високих температурах?
Радист

Повідомлення Радист » 08 липня 2015 08:01

Не знаю, що там сказали дівчата на VV, - це кліщ "стопудово"! Топаз і не міг допомогти.
Час, через який стає видно результат? Навіть не знаю, бо досить запущений випадок. В будь-якому разі, це не день і навіть не тиждень. Наберись терпіння!
Стосовно спеки: це навіть добре, бо кліщ активний при Т>18-20*, тому ефективність обробок досить висока.
Я би не пересаджував: при використанні Актофіту грунт не проливається, лише трішки поверхня. Препарат не фітотоксичний. Напроти, мені здається, що він "подобається" рослинам.

PS Хоч це сталось лише з "деякими", обов'язково оброби всі!
Ірина

Повідомлення Ірина » 08 липня 2015 08:16

Радист
Дякую за поради. Про температурний режим пам'ятаю, Ви писали. Обробила всіх знявши бутони та квіти.

Як я вчора втомлась від тієї обробки :crazy: Точніше, не так від самої обробки, як від прибирання ванної кімнати після процесу та носіння розеток туди-сюди. Із "нетерпінням" чекаю суботи :wall:
Ірина

Повідомлення Ірина » 08 липня 2015 10:46

Скажіть мені ще таке. А чи може кліщ з'явитись без занесення з іншоі колекціі? На моїх рослинах він з'явився на них, що тимчасово мешкають на балконі. Там у мене постійно повністю відкриті вікна. Він міг "залетіти"?
пані М'ячик
Контактна інформація:

Повідомлення пані М'ячик » 08 липня 2015 11:48

Ірина писав:На моїх рослинах він з'явився на них, що тимчасово мешкають на балконі.

Тут два варіанти.
Перший - може, він десь "спав" у вигляді невбитого яйця, а потім "прокинувся" і почав харчуватися і розмножуватись? На фото досить значне ураження, воно розвивалося не за тиждень. Місяців два, я думаю. А два місяці тому було досить прохолодно, а у кліщів найсприятливіша температура +25. Може він ще відтоді?
Другий: кліщ буває і на інших рослинах, він існує "в біоценозах квітково-декоративних рослин". Может десь поряд були інші кімнатні квіти? Його ще називають суничним, тож він і на інших рослинах є... А якщо вони у тебе на балконі, то "масове розмноження кліщів спостерігається при вологій і теплій погоді."
Його "походження" треба шукати не в теперішніх умовах проживання фіалок, а в попередніх. Може, щось недотравила минулого разу (якщо такий був)?
Ірина

Повідомлення Ірина » 08 липня 2015 12:10

Тут я точно можу сказати, що два місяці до того все було нормально. Принаймні, візуально (мають десь бути фото). Останній раз підозра на кліщ була роки два тому. А інших рослин в мене взагалі в квартирі нема. Категорично.
Буду думати. І травити.
Радист

Повідомлення Радист » 08 липня 2015 12:45

Ірина писав:Тут я точно можу сказати, що два місяці до того все було нормально.

Цілком достатньо потримати в руках букет "звичайних" квітів чи зайти, не переодягнувшись, в "фіалочну кімнату" з прогулянки парком.
На серйозних рослинницких підприємствах діє дуже серйозна річ під назвою "Санітарний протокол". Якщо зустрінеться -поцікався! ...Вимоги, окреслені в ньому, зовсім не є надуманими.
Ірина

Повідомлення Ірина » 08 липня 2015 13:14

зайти, не переодягнувшись, в "фіалочну кімнату" з прогулянки парком

Тоді, виходить, фіалки постійно потрібно профілактично обробляти :sorry: бо я іноді через парк іду додому, виходжу до річки. І так не лише в мене. І фіалки живуть зі мною.
Про Протокол трохи чула, але не досконало.

Повернутись до “Шкідники”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 1 і 0 гість