Трипс

Радист

Re: Трипс

Повідомлення Радист » 23 серпня 2015 20:32

Олена писав:А не знала, що відбувається з моїми фіалками. Найбільш вразливими виявилися дітки мініатюр, тоді як стандарти майже не постраждали. Грішила і на жару, і на сухе повітря, і на помилки в агротехніці, а виявилося - крихітні світло-зелено-жовтуваті продовгуваті створіння, такі маленькі, але такі страшні для рослинок!

Аналогічно! Теж вважав, що це помилки агротехніки, а саме підвищена вологість, що призводить до грибклвого ураження квітів. А от розсипаного пилку не було, вірніше сказати майже не було.
Дякую за розгорнутий звіт про тактику вашої боротьби!
пані М'ячик
Контактна інформація:

Повідомлення пані М'ячик » 24 серпня 2015 09:40

Олена
Дякую за розповідь!
Ми звикли, що трипс - це просипаний пилок і понівечені квіти, і коли зтикаєшся з ураженням листя, мало хто думає про трипс.
Цінна інформація!
Радист

Повідомлення Радист » 17 вересня 2015 12:46

Може хтось бачив на деяких моїх світлинах жовті пастки для комах.
Річ чудова, повинен сказати. І потрібна, виявляється. Ну хоча-б бому, що з допомогою пасток вдається запобігти швидкому неконтрольованому розвитку популяцій не тільки комариків, але й ...трипсів. Це відбувається (інфа з сайту виробника) через значне скорочення кількості чоловічих особин комах.
А найголовніше - вчасно виявити шкідників та оцінити ступінь зараження для своєчасного прийняття відповідних заходів. Та навіть звичайнісінький метелик, трапляється, коли попадає в приміщення, може призвести до справжнісінької "епідемії" гусіні.
А тому! Гламур-гламуром, але чиста поверхня пастки над квітами заспокоює краще ніж їх зовні здоровий вигляд.

Знайшов фірму, що торгує такими речами. В Україні вона ...аж одна, знаходиться у Дніпрі. http://www.biotech-system.com.ua/ru/company/contacts/
Липкі пастки, виявляється, є 2х кольорів, найбільш привабливих для комах: яскраво-жовтого та блакитного. Розміри різні. Я вибрав 200х400мм та 250х400. Доведеться розрізати на менші шматочки
Замовив і вже оплатив. На жаль, задоволення це дуже недешеве. Ждём-с! :)
Фотозвіт з мене!
Оля Манейчик

Повідомлення Оля Манейчик » 17 вересня 2015 15:13

Радист
Цікаво! дякую за інфу! :yes:
Радист писав:Фотозвіт з мене!

Ждём-с! :)
пані М'ячик
Контактна інформація:

Повідомлення пані М'ячик » 17 вересня 2015 16:56

Я колись дуже давно читала про таке, коли клали шматочок жовтого липкого паперу на шматочок блакитного теж липкого. Мені це тоді здавалося дитячою забавкою. Щось на зразок часникових поливань чи обприскувань, не знаю, що там точно рекомендують.
А ти бач, виявляється дійсно хороша штука! :)
Пані Радість

Повідомлення Пані Радість » 15 листопада 2015 10:44

мені дуже соромно, але я досі не обробила свою колекцію :oops:
а вчора я побачила трипса на власні очі :shock: почала перечитувати тему і почала співставляти факти. І виявляється, трипс живе на моїй колекції давно. Прочитавши пост Олени, що портяться листочки середнього ряду, зрозуміла, що це про мої фіалки :cry: . Вони давно портяться, ще з літа, а я думала, що це після літньої спеки :cry:
І от сьогодні, у "гарному" :twisted: :evil: бойовому настрої хочу пролити колекцію Актарою і поприскати Актарофітом.
Але подивившись на ту Актару, яку маю, засумнівалась, чи не підробка у мене. Що скажете? і на Актарі взагалі про трипсів не сказано. І розводити вміст пакету у 10л води :shock:
1.jpg
1.jpg (115.88 Кіб) Переглянуто 790 разів

2.jpg
2.jpg (149.66 Кіб) Переглянуто 790 разів

є ще таке, але не знаю, як розводити. Там написано цілий пакет 1г (а там порошок) розвести у 10л води, а мені треба на 1-2 л води.

3.jpg
3.jpg (136.2 Кіб) Переглянуто 790 разів
Lilya

Повідомлення Lilya » 15 листопада 2015 11:08

Я Актару (такий же пакет) розчиняла у літрі води. Сподіваюсь, що допомогло.
Оля Манейчик

Повідомлення Оля Манейчик » 15 листопада 2015 11:41

пані Радість
Для проливу колекції - 1г на 1л
Lilya

Повідомлення Lilya » 15 листопада 2015 12:33

Точно! 1г на 1л, пляшка була на 1,5 л. :roll: (це про Актару).
Олена

Повідомлення Олена » 15 листопада 2015 12:39

Пані Радість писав:
2.jpg
є ще таке, але не знаю, як розводити. Там написано цілий пакет 1г (а там порошок) розвести у 10л води, а мені треба на 1-2 л води.
3.jpg

Актару, Конфідор максі, Моспілан розводити у спввідношенні 1гр. на 1 літр води - однаково для всіх препаратів. Актофіт є аналогом Фітоверму і розводити його у співвідношенні 1гр. на 1 літр води. Актофіт в мене у великій пляшечці, набирала його шприцом, так ви не помилитеся з дозуванням.
Якщо у вас є сумніви щодо якості Актари, беріть краще Конфідор або Моспілан - це дуже ефективні препарати, перевірено на власній колекціїї! :good:
Бажаю вашим рослинкам скорішого одужання, і гарного настрою їх господарці :give_rose: , по собі знаю, як переживаєш, коли фіалочки хворіють :hi:
Ірина

Повідомлення Ірина » 15 листопада 2015 17:25

Радість
Ти молодчинка, що таки взялась за колекцію! Звичайно, трохи загайно це все, але рятувати треба. Тим більше, що знаєш від кого і як. Тримай нас у курсі.
Ірина

Повідомлення Ірина » 15 листопада 2015 17:27

В мене питання: якщо з рослини, зараженої трипсом, взяти листок, є ймовірність того, що берем і трипса? :? Мабуть, є... А як його обробити (листок)? 10-хвилинного купання в Актофіті буде мало? :unknown:
Олена

Повідомлення Олена » 15 листопада 2015 18:18

Іринко, я так думаю, що для цілковитої впевненості у безпеці своєї колекції, потрібно тричі обробити садівний матеріал: перший раз купаємо листочок (дітку, пасинок і т.д.) в актофіті, саджаємо, і в окрему тепличку, через три дні дістаємо і обприскуємо актофітом, ще через три дні обприскуємо знову. Оце, я так думаю, буде гарантовано чистий від будь яких шкідників (трипс, кліщ) садівний матеріал - чи то листочок, чи пасинок, дітка або доросла рослинка.
Одноразової обробки Актофітом дітки або пасинка, яка заражена кліщем, недостатньо! :hospital:
У випадку, якщо нам у руки потрапляє квітконос (або чашечка) рідкісної химери, і нам потрібно його/її вкорінити, думаю, обробка Актофітом його згубить і тут лишається тільки КАРАНТИН :stars: не менше місяця :girl_cool:
Ірина

Повідомлення Ірина » 15 листопада 2015 20:49

Олена писав:потрібно тричі обробити садівний матеріал

:cry: ну все, як я й думала... :sorry:
Дякую, Олено.
пані М'ячик
Контактна інформація:

Повідомлення пані М'ячик » 15 листопада 2015 21:19

Хм. А я впевнена, що три рази - це забагато. Три - це від кліща. А від трипса три рази навіщо? Там же немає тієї житттєвої форми, яку не бере акарицид. Коли треба кожне наступне покоління кліща обов'язково знищити.
У Актари (наприклад) строк дії, здається, 20 діб. Вона системна. Через який строк потрібно обробляти другий та третій рази, якщо рослина 20 днів отруйна для комах?

Повернутись до “Шкідники”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 1 і 0 гість