Трипс

Олена

Re: Трипс

Повідомлення Олена » 15 листопада 2015 22:29

пані М'ячик писав:Хм. А я впевнена, що три рази - це забагато. Три - це від кліща. А від трипса три рази навіщо? Там же немає тієї житттєвої форми, яку не бере акарицид. Коли треба кожне наступне покоління кліща обов'язково знищити.
У Актари (наприклад) строк дії, здається, 20 діб. Вона системна. Через який строк потрібно обробляти другий та третій рази, якщо рослина 20 днів отруйна для комах?

Таню, але ж ми не знаємо, хто живе на купленому листочку. :sorry:
І у випадку з трипсом скрізь рекомендують три рази проливати рослини, і кожен раз - різними препаратами, бо трипс дуже швидко адаптується: на кожне наступне трипсове покоління з тих, хто вижив, препарат, від якого загинуло попередньє, вже не подіє :crazy: Такий цей трипс підступний :P Щодо Актари, неодноразово читала, що вона або підроблена продається, або сучасний трипс до неї вже звик :D Актара досить давно використовується і йому вже щось новеньке подавай! :bomb:
Lilya

Повідомлення Lilya » 15 листопада 2015 23:24

Олена
Ось що рекомендує ентомолог ViktoriaV
" обработки на наших фиалках - традиционные рекомендации - минимум две обработки с интервалом в 7-10 дней. Для гарантии можно и три.

Пролив очень важен! Сразу 2 зайца убиваем при проливе - во-первых, достаем тех особей, которые закопались в почву на линьку и не убились опрыскиванием, во-вторых системный инсектицид накапливается в растении и продолжает его защищать.

Скажу честно, когда я травила свои фиалки, то я не сильно перестраховывалась, обошлась минимумом. В первую обработку я сделала опрыскивание + пролив, а через неделю обработала только проливом. Третьей обработки не делала. Трипсы потравились полностью.

Но для гарантии лучше оба раза опрыскивание + пролив, и еще можно третий - контрольный в голову."

:? Потрібно її питання задати уточнююче, навіщо дійсно другий пролив, якщо рослина вже ядовита після першого проливу.
В цьому обговорені я думаю, буде правильним вважати, що підроблені препарати ми не використовуємо, бо так ми ні кліщів, ні тріпсів ніколи не переможемо. :)
пані М'ячик
Контактна інформація:

Повідомлення пані М'ячик » 16 листопада 2015 09:21

Я читала статті Алхіміка та Руслана про трипса. Вони датовані 2009 роком. Звичайно, трипс за цей час не змінився, але підходи могли змінитися. Там перераховані препарати, якими треба користуватися, про деякі вказано, що їх у нас немає. Апач "не завозиться", Актари навіть немає в списку. Часи змінюються.
Треба буде з ним проконсультуватися, як він сьогодні дивиться на обробку від трипса.

В інструкції до Актари написано:

На горшечных цветочных растениях для защиты от тли, белокрылки, трипса, щитовок и ложнощитовок препарат можно применять методом полива почвы под растениями. При поливе норма расхода препарата составляет 1г/10 л воды, при высоте растений до 40 см. Норма расхода рабочей жидкости — 10 л/10 м² (250 горшков).
Период защитного действия: 14–28 дней при опрыскивании культуры; при почвенном внесении — 40–60 дней.
Скорость воздействия: насекомые перестают питаться через 30 минут после обработки препаратом АКТАРА полная гибель насекомых происходит через 24 часа.

Олена писав:Щодо Актари, неодноразово читала, що вона або підроблена продається, або сучасний трипс до неї вже звик

Та Актара, якою користуюся я (від Singenta) працює, ттт, добре. Я намагаюся обходити стороною інших виробників і фасувальників, якщо є можливість.
Пані Радість

Повідомлення Пані Радість » 17 листопада 2015 10:18

вчора закінчила все обробляти і можу трохи відпочити.
Напишу, які ознаки передували до того моменту, поки я не впевнилась, що на колекції трипс.
Все почалось з кінця літа, після сильної спеки. Я почала помічати, що листя на фіалках стає світлим, жовтуватим. Думала, що це пересвічування, потім почало підгнивати, чорніти листя, як при бактеріозі. Але псувалось листя саме з середнього ряду, як писала тут Олена. Так листочок за листочком я деякі фіалки і втратила. Allegro Pink Pistachio, перші квіточки якої я виставляла у відповідній темі, пропала за тиждень. Вона стояла в глибині полиці на фітилі, а коли я полізла до неї, щоб долити воду у ємність, то фіалка була вже вся чорна :cry:
Потім порозцвітали після спеки фіалки, а квіточки почали підгнивати, а деякі взагалі так і не розпустилися. Тоді я виставила фото проблемної фіалки на VV, і мені підказали, що це трипс :shock:
ось ці фото
8.jpg
8.jpg (121.13 Кіб) Переглянуто 1149 разів

9.jpg
9.jpg (153.74 Кіб) Переглянуто 1149 разів

потім у мене була апатія до фіалок, я дуже розстроїлась, нічого з ними не робила, а лише поливала. А якось на власні очі побачила трипса :shock: саме такого, який є тут в темі на попередніх сторінках :shock:
ну і тоді вже стала до роботи, до обробки, бо знала ворога в обличчя :D Я пролила всю колекцію Актарою 1,4г на 1л води і обприскала Актарофітом 5мл на 1л води (ну і вонючий же він). Обробила всі рослини, які у мене є, навіть листочки під пакетами. Через тиждень пополиваю Конфідор максі і знову Актарофіт. Не знаю, чи цього буде достатньо. А найважче для мене потім все пересадити у свіжу землю не пізніше місяця.

ось так псувались фіалки. Може це і був бактеріоз на фоні послаблення імунітету фіалок. А може це вже ознаки діяльності трипса :unknown:

5.jpg
5.jpg (101.23 Кіб) Переглянуто 1149 разів

4.jpg
4.jpg (107.11 Кіб) Переглянуто 1149 разів

ось така у мене історія :( ще знання до мого досвіду
Lilya

Повідомлення Lilya » 17 листопада 2015 10:25

Як на мене то там бактеріоз окремо, тріпс окремо. Спека і тріпс об'єднались і свою справу робили разом.
пані М'ячик
Контактна інформація:

Повідомлення пані М'ячик » 02 листопада 2016 08:50

Я принесла ще фото.
Вони дуже виразні і це точно трипс, бо він там навіть позує.
Очі б не бачили... :(

DSCN2389.JPG
DSCN2389.JPG (165.85 Кіб) Переглянуто 854 разів

DSCN2390.JPG
DSCN2390.JPG (164.54 Кіб) Переглянуто 854 разів

DSCN2392.JPG
DSCN2392.JPG (167.32 Кіб) Переглянуто 854 разів
пані М'ячик
Контактна інформація:

Повідомлення пані М'ячик » 02 листопада 2016 08:54

Пані Радість писав:Тоді я виставила фото проблемної фіалки на VV, і мені підказали, що це трипс
Пані Радість писав:Може це і був бактеріоз на фоні послаблення імунітету фіалок. А може це вже ознаки діяльності трипса

А які у тебе потім були результати? Це був трипс чи ні? Рослинки одужали чи причина була таки в іншому і це був не трипс?
Пані Радість

Повідомлення Пані Радість » 02 листопада 2016 19:46

пані М'ячик писав:А які у тебе потім були результати? Це був трипс чи ні? Рослинки одужали чи причина була таки в іншому і це був не трипс?

Так, тоді точно був трипс, бо я його побачила на власні очі. Вперше, коли побачила, навіть не подумала, що це трипс. Подумала, що це якась букашка. Так як це було на першому поверсі, то тоді багато різних букашок заповзало то з підвалу, то з вікна. А коли побачила його вдруге, то тоді зрозуміла, хто це :( :cry:
Після обробок фіалки видужали. Чи мені так здалось. Бо через півроку я помітила просипаний пилок на квітах, потрусила їх над чорним папером і побачила білі цятки, які рухаються. І почала знову лікувати фіалки.
А потім почався переїзд. І що буде з ними далі, не знаю :unknown:
пані М'ячик
Контактна інформація:

Повідомлення пані М'ячик » 02 листопада 2016 21:19

Ясно. Дякую!
Через півроку це той самий чи вже новий, цікаво... :?
Пані Радість

Повідомлення Пані Радість » 02 листопада 2016 21:32

пані М'ячик писав:Ясно. Дякую!
Через півроку це той самий чи вже новий, цікаво... :?

От і мені цікаво :?
Я завжди таку сувору обробку роблю для новеньких, так як Оля Манейчик вчила. Все ж таки грішу на перший поверх. Під вікном було багато квітучих дерев і кущів.
пані М'ячик
Контактна інформація:

Повідомлення пані М'ячик » 03 листопада 2016 08:50

Мабуть ти маєш рацію. Я розмовляла з Вікторією (ентомологом), вона каже, що дуже багато трипсів побачила всередині капусти, навіть зробить фото. Вони можуть назіти звідусіль. Нажаль. :(
Радист

Повідомлення Радист » 03 листопада 2016 09:43

Не згоден з Тетяною, що "трипс не змінюється". Ще й як змінюється з нашою допомогою!
Хоч препаратів і багато, та діючих речовин, що в них застосовуються, можна на пальцях перелічити (якщо не брати до уваги малопоширені та "екзотичні"). У казочки про те, що "не виникає резистентність" я не вірю.
А ще неякісні обробки, щоб бува квіти не зіпсувати.
От і з'являються стійкі штами. Ситуація як з бараболею та колорадським жуком: щороку треба нову отруту бо та, що вже використовувалась, втрачає ефективність.
пані М'ячик
Контактна інформація:

Повідомлення пані М'ячик » 03 листопада 2016 21:36

Радист писав:Не згоден з Тетяною, що "трипс не змінюється". Ще й як змінюється з нашою допомогою!
Хоч препаратів і багато, та діючих речовин, що в них застосовуються, можна на пальцях перелічити

Я згодна. Я щось неправильно висловилася.
Ми самі його удосконалюємо постійно, того трипса. :(
Йому Актара наша вже лимонад давно, навіть якщо від Сингенти. :( Всі, у кого є досвід боротьби з трипсом, знають, як скажено важко його вивести. Ну, це в квартирі, звичайно, бо в теплиці он Радист пройде Маршалом і все йому добре.
А в квартирі особливо не розженешся, та й до того ж я питала в нашому казковому магазині, де є майже все (Імперія Природи), там кажуть, що фосфороорганіки немає і не буває.
Тому шукаємо нові препарати, знайомимося з їх класами...
Колись добривами користувалися, керуюсь тим, що написано на упаковці - для зеленолистих, для квітучих, для моркви, для троянд... А тепер прискіпливо вчитуємось в азот-форфор-калій і в мікроелементи. І не зважаємо, як воно називається. Воно "вкорінювач", а нам "стимулятор цвітіння"!
Вже час так само розбиратися в класах хімікатів. Бо воно "для картоплі", а нам як раз "для фіалок", бо це від трипса, і там саме та композиція діючих речовин, яка нам треба!

Повернутись до “Шкідники”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 1 і 0 гість