Трипс

Радист

Трипс

Повідомлення Радист » 16 липня 2015 13:08

...Починаю "нестандартно".
У кого-небудь є фото уражених трипсом фіалок? Серйозно уражених, не просто один надкушений пильник...?
Поділіться!
? Трипс може сприяти поширенню грибкових інфекцій?
пані М'ячик
Контактна інформація:

Re: Трипс

Повідомлення пані М'ячик » 16 липня 2015 18:31

У мене немає. :( Я сумлінно передивилася всі свої архіви, бо трипс колись був, але я навіть рік геть забула...
Таке воно було поганюче, що навіть фотографувати не хотілося.
Олег

Повідомлення Олег » 17 липня 2015 16:59

Листок не з фіалки, але наслідки видно.
Вкладення
fae044bd68891596f4672430db76a7c0.jpg
fae044bd68891596f4672430db76a7c0.jpg (21.6 Кіб) Переглянуто 1470 разів
Олег

Повідомлення Олег » 17 липня 2015 17:01

А це знайшов фіалку, але файл дуже малий, погано видно.
Вкладення
trips.jpg
trips.jpg (19.16 Кіб) Переглянуто 1470 разів
Єва
Контактна інформація:

Повідомлення Єва » 17 липня 2015 22:12

Я можу надати ось такий портрет

Трипс.jpg
Трипс.jpg (76.45 Кіб) Переглянуто 1461 разів

До того ж я не знаю, чи сприяє трипс поширенню грибкових інфекцій, але до того часу, як я побачила його у обличчя, я думала, що в мене на квітах дійсно якийсь грибок. Ось тут, хоч і погано, але видно некротичні плями на пелюстках.

SAM_5456.jpg
SAM_5456.jpg (56.91 Кіб) Переглянуто 1461 разів
Радист

Повідомлення Радист » 18 липня 2015 06:17

Всім подяка! Єві - особливо! Саме з такими проявами, як на останньому фото, довелось зустрітись. :( :( :(
Що характерно - ніяких розсипаних пильників, ніяких пошкоджень листових пластинок, як на фото Олега.
Ну що-ж, виклик кинуто, з потужньою відповіддю трипсу я не забарюся.

PS Шановна пані Єво! Роблю Вам зауваження за несміливість: ви давно зареєстровані, а написали повідомлення ...вперше! :)
Смвливо виходьте "з кущів" - тут ніхто не кусається! Ще раз щиро дякую!
пані М'ячик
Контактна інформація:

Повідомлення пані М'ячик » 18 липня 2015 08:10

Олег писав:А це знайшов фіалку, але файл дуже малий, погано видно.

Це не трипс, це гусінь! Я б не казала, якщо не мала б саме такої проблеми свого часу. Я викладала фотографії на діагностику і мене в один голос запевнили, що це гусінь, що треба її шукати. Я перетрусила все і таки знайшла її, в завороті листка.
У тебе там була гусінь, точно, не трипс.

Єва писав:Я можу надати ось такий портрет

Дуже показовий! :good: (Очі б його не бачили... :D ) Дякую! :)
Єва
Контактна інформація:

Повідомлення Єва » 18 липня 2015 19:04

Радист писав:PS Шановна пані Єво! Роблю Вам зауваження за несміливість: ви давно зареєстровані, а написали повідомлення ...вперше! :)
Смвливо виходьте "з кущів" - тут ніхто не кусається!

Дякую за гостинність, я буду намагатися виправитися ;) Я вже навіть аватару додала :P Ще б якось пару годин до доби додати, щоб все встигати :oops:
Lilya

Повідомлення Lilya » 18 липня 2015 22:05

Всім привіт! Забігла на хвилинку. Єва права, мені теж декілька годин на добу не вистачає...
Радист

Повідомлення Радист » 20 липня 2015 09:52

Лілія писав:мені теж декілька годин на добу не вистачає...

:) Ні, краще ще один вихідний на неділі: 2х катастрофічно не вистачає!
Радист писав:Ну що-ж, виклик кинуто, з потужньою відповіддю трипсу я не забарюся.

Вчора "покропив" все Маршалом в жахливій концентрації 3мл/л.
Алхімік слушно зауважив: навіщо рослинам кілька стресів, краще один. Маршал, як відомо, гидота рідкісна, але має неперевершену ефективність проти ВСІХ шкідників. Подивимось!
Тепер заходжу в теплицю лише для вкл/викл вентиляторів та перемиканню режимів кондиціонерів.
пані М'ячик
Контактна інформація:

Повідомлення пані М'ячик » 20 липня 2015 10:48

Радист
Розкажи, як почувають себе квіти, які вже розпустилися і на які потрапив розчин.
Радист

Повідомлення Радист » 20 липня 2015 11:56

М'ячику, звісно розповім!
До речі: це не перше моє використання Маршалу. Якось я застосовував його проти кореневого червецю(я?). Алхімік попереджав про фітотоксичність, і навіть про просто "токсичність". Одного обробітку цілком вистачило. Звичайно, вата у горщиках залишилася, та без "живності".
Квіти... перший тиждень після обробітку мені здались дещо "пригніченими" але з часом все швидко налагодилось. Плями ледь помітні, бо використовував знесолену воду та намагався не потрапляти струменем розпилювача на суцвіття.
А взагалі, навіть якщо і доведеться пообривати квіти - то я згоден! Відростуть до жовтня. Бо ти маєш рацію: краще ніяких, ніж милуватись таким страхіттям як на фото Єви! :(
Олена

Повідомлення Олена » 23 серпня 2015 16:37

В мене також є досвід із трипсом. Хочу розповісти про власні спостереження і міри боротьби із цим шкідником. Думаю, багатьом це знадобиться, як свого часу знадобилися мені поради Лори з сайту Диметріс, за що я їй завжди буду дуже і дуже вдячна! :hi: :give_rose:
В мене був табачний трипс. Симптоми ураження від нього дещо різняться від ураження іншими видами трипсу: квітки майже не страждають, просипаного пилку може не бути зовсім! :shock: Крім того, личинки цього виду трипса настільки маленькі, що побачити їх неозброєним оком неможливо. Канцелярська лупа тут не допоможе. Тут потрібна спражня лінза! :evil:
Але основний симптом - спонтанне утворювання некротичних плям на листках середнього ряду, яке поступово переходить і на інші яруси листя, аж до того, що може залишитися тільки верхівка. Оці некротичні плями - це вторинна інфекція, яка розвивається на покусаному трипсом листі знесиленої рослини. Трипс дуже знесилює рослини, вигризає на листочках ранки, через які проникають патогени - грибкові і /або бактеріальні.
А не знала, що відбувається з моїми фіалками. Найбільш вразливими виявилися дітки мініатюр, тоді як стандарти майже не постраждали. Грішила і на жару, і на сухе повітря, і на помилки в агротехніці, а виявилося - крихітні світло-зелено-жовтуваті продовгуваті створіння, такі маленькі, але такі страшні для рослинок! Фото уражених рослин я не робила - не було явного ураження, крім дуже швидкого псування листя, причому не нижнього, як зазвичай, а середнього і більш верхніх рядів, що мене і насторожило. Завдяки Лорі дуже швидко зрозуміла, що відбувається і прийняла всі міри боротьби із шкідником.
Обробляла тими засобами, які на той час були у продажу в нашому місті.
Перша обробка: пролила Актарою - 1 пакетик(1,4 г.) на 1 літр воды +обприскування Фітовермом -2мл. на 200 гр. води;
Друга обробка: пролила Конфідором Максі - 1 пакетик (1гр.) на 1 літр (трохи менше, ніж літр - близько 950гр.) води + обприскування Фітовермом -2мл. на 200 гр. води;
Третя обробка: пролила Моспіланом - 1 пакетик (1гр.) на 1 літр води+ обприскування Фітовермом -2мл. на 200 гр. води.
Оробляти потрібно всі рослини. Вода для поливу і обприскування має бути теплою - на декілька грудусів тепліша, ніж температура у приміщенні. В приміщенні теж повинно бути досить тепло - близько +25. Це важливо!
Всі обробки проводила через 6 днів (на 7-ий день), під час двох останніх обробок замість Фітоверма, який зник з продажу, застосовувала Актофіт (аналог Фітоверма), але концентрацію Актофіту дещо збільшила- 2,2-2,5 мл. на 200 гр. води.
Вже після першої обробки стан рослин значно поліпшився, а через тиждень після останньої, яка прийшлася якраз на 1 Травня, всі швидко пішли в рост.
Через тиждень після останньої обробки пролила Енергеном - 1 крапля на 2 л. води. Під час обробок квітки і квітконоси не обривала, але вони і не постраждали, що досить дивно :sorry:
Ірина

Повідомлення Ірина » 23 серпня 2015 17:21

Олено, такий детальний опис проблеми та її вирішення :good: Дякую за інформацію! Я вперше почула про табачний трипс саме від Вас.
Я так розумію, що втрат вдалось уникнути?
Олена

Повідомлення Олена » 23 серпня 2015 19:23

Так, Іринко :hi: , жодна рослинка не загинула, всі дуже швидко прийшли до тями :D, і вже через пару тижнів набрали бутони і порозцвітали. Всі довольні - і я, і мої улюблениці! Але з того часу кожного тижня оглядаю пару-трійку рослинок (кожного разу інші) з колеції скрізь свою лінзу - чи там ніхто не ворушиться :stars:

Повернутись до “Шкідники”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 1 і 0 гість