Іржа на фіалках

Пані Радість

Іржа на фіалках

Повідомлення Пані Радість » 07 липня 2015 14:00

На початку квітня я поставила свої мініатюри на фітиль. Дні через 3 вимкнули центральне опалення, в квартирі стало прохолодно. І через деякий час я помітила, що в центрі фіалок з'явилася наче іржа, такі коричневі плями, кульки (не знаю, як правильно їх назвати). Деякі розетки прийшлося викинути, деякі я помила водою, щось змилось, щось лишилось.

ці фото зроблені вже два місяці потому і видно, що серединка відросла, а та іржа десь відмилась, десь ні, а десь так і лишилась

4.jpg
4.jpg (108.19 Кіб) Переглянуто 688 разів

5.jpg
5.jpg (119.47 Кіб) Переглянуто 688 разів

6.jpg
6.jpg (134.67 Кіб) Переглянуто 688 разів

прочитала в інеті, що треба обробити Топазом. Обприскала всі хворі розетки, чекаю, що з того вийде.

Хто знає, як правильно з цим боротися і від чого таке буває?
Ірина

Re: Іржа на фіалках

Повідомлення Ірина » 07 липня 2015 14:49

Мені здається, що такий вигляд і залишиться. Листя ніби здорове. Косметичний дефект.
Пані Радість

Повідомлення Пані Радість » 30 травня 2016 16:49

час від часу у мене виникає ця проблема. Це відбувається з розетками, які я зарано поставила на фітиль. І переважно із сортами, які мають світло-зелене листя.
В минулий раз обприскування Топазом не допомогло. Деякі розетки довелося викинути, і перевирощувати сорт з листочка.
Тепер, якщо я бачу таку проблему, знімаю розетку з фітиля та переводжу її на верхній полив. Коли відростають здорові листочки, коричневі зриваю. Через деякий час знов ставлю розетку на фітиль.
От не знаю, чи я правильно роблю :unknown: Чи треба таку розетку пересаджувати?
пані М'ячик
Контактна інформація:

Повідомлення пані М'ячик » 31 травня 2016 19:13

Пані Радість писав:Тепер, якщо я бачу таку проблему, знімаю розетку з фітиля та переводжу її на верхній полив. Коли відростають здорові листочки, коричневі зриваю. Через деякий час знов ставлю розетку на фітиль.

Як ліквідація наслідків такий спосіб правильний.
Але ще краще було б попередити ситуацію. Не ставити зарано на фітиль, не саджати занадто глибоко. Іржа з'являється на сильно змочених серединках, капілярний ефект підтягує воду в центр, який занадто низько біля землі. В якій забагато вологи, бо коріння не може впоратися із надлишком води.
Пані Радість

Повідомлення Пані Радість » 31 травня 2016 21:29

пані М'ячик писав:Але ще краще було б попередити ситуацію. Не ставити зарано на фітиль, не саджати занадто глибоко.

так, є у мене така проблема: весь час ставлю зарано на фітиль. Але в той момент здається, що це якраз в самий раз :D
пані М'ячик
Контактна інформація:

Повідомлення пані М'ячик » 01 червня 2016 07:09

Пані Радість
Ти ж не думаєш, що ти одна така? :D Я така сама. :D
Але я трисмаю себе за руки і перший час поливаю в піддон. Але тоді вони там висихають на цурпалки. Тому у мене інша проблема - не проґавити час. :crazy:

Повернутись до “Хвороби геснерієвих”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 1 і 0 гість