Колерії

Жужуня

Колерії

Повідомлення Жужуня » 10 березня 2017 15:28

Моє знайомство з колеріями почалось із великого куща на хімзаводі, де я проходила практику. Там таких кущів було повно, вони цвіли прикольними червоними квітами-дудочками. Я вимикнула собі вершечок, благополучно його вкорінила і далі колерія мені перестала подобатись. Світла їй не вистачало, вона кривила свій тоненький стовбур, нижнє листя відпадало. Наростила я жахіття, яке і не жило, і не вмирало. Десь віднесли того чахлика.

Друга спроба подружитись сталась на роботі вже. Звідкись тут в горщиках завалялись різоми. Я почала поливати вазони в офісі більш-менш регулярно і різоми пішли в ріст. Того року виріс непоганий кущик знову ж таки простої червоної колерії. Стояв на кухні, всі ним любувались. І коли вже я планувала по осені викопати різому і забрати собі додому - хтось мене обігнав і вимикнув весь кущ :)
Не судьба! Але зараз у тому ж горщику я побачила 4 нові росточки. Вони хилі, тягнуться.. Стоять далеко від вікна, так і просяться в гарні умови!
Отже, я до них в компанію замовила ще 5 сортових різом і буду пробувати подружитись. Тому прошу, виходьте, таємні любителі цих квітів, і діліться своїм досвідом вирощування цих представників сімейства геснерієвих!

koleria-big.jpg
koleria-big.jpg (64.97 Кіб) Переглянуто 422 разів
В каждом из нас живет чайка но не в каждом Джонатан Ливингстон.
Бася

Re: Колерії

Повідомлення Бася » 11 березня 2017 17:00

Цвітіння на фото просто бомбезне.
Знаю про колерії тільки те, що в зимку в них відносний спокій. Не засинають повністю, здеється, просто животіють. Повесні стають гарнішими.
пані М'ячик
Контактна інформація:

Повідомлення пані М'ячик » 13 березня 2017 08:53

Я б і рада підтримати розмову про колерії, але, крім висловлення захоплення, нічого сказати не можу! Це повністю не моя рослина, бо майже нетранспортабельна... На підвіконні або на стелажі - вона прекрасна. А після того, як її потрусить в закритій коробці в спекотному вагоні (майже добу!) - я боюся думати.
Жужуня

Повідомлення Жужуня » 13 березня 2017 09:03

Бася, мені продали суто ризоми, тобто період спокою бувалі колерієводи влаштовують повноцінний, як ахіменесам. Я в п"ятницю висадила всіх прибульців, деякі вже були з немалими ростками. От ладнаємо підсвітку ще на частину полиць - сподіваюсь, їм там сподобається.

пані М'ячик, це дійсно так, вони ніжніші за фіалки. І мене ще смущає те, що можуть тягнутись і ставати такими непривабливими, якщо світла мало. Тому я взяла на пробу, подосліджую, як їм живеться у мене. Хоча особливих надій не покладаю...
Бася

Повідомлення Бася » 13 березня 2017 18:40

А їх можна прищипувати?
Жужуня

Повідомлення Жужуня » 14 березня 2017 08:52

Бася, на якомусь форумі читала, що не треба щипати. Без аргументів. Просто НІ.
А ще, вичитала, що деякі квітникарі відрощують росточок, потім його зрізають і вкорінюють. А ризоми із землею просто викидають. Тобто, використовують їх суто для вигону розсади. Кажуть, мовляв, такі вкорінені ростки більш міцніші ростуть. Мені шкода викидати ризоми, але на отій з роботи я зробила такий експеримент - зрізала ростки і поставила вкорінюватись. Порівняю із тими, хто напряму з ризоми росте.
Бася

Повідомлення Бася » 14 березня 2017 17:14

Моя сусідка вирощувала червону, коли ще могла. Робила живці, нові горщики, але й старі кущі залишала. Всі пишні та квітучі. Єдине, що старі кущі більш характерні, розлогі і квітів трохи менше. Але сусідка не особливо ретельно вносила добриво. І спати їх капітально не вкладала.
Жужуня

Повідомлення Жужуня » 14 березня 2017 18:01

Можливо, в тому і є раціональне зерно. Мовляв, живець нарощує кореневу велику, плюс стовбур не витягується (коли з ризоми росте, то така ніби перетяжка формується). Але мені прийшли пробуджені ризоми з досить вже великими ростками - то там стебло грубе, не сказала б, що перетягнуте.
Бася

Повідомлення Бася » 15 березня 2017 00:13

Вони швидко зацвітають. Скоро порадуєте нас яскравими фото.
Жужуня

Повідомлення Жужуня » 15 березня 2017 08:37

Дасть бог, порадую))

Повернутись до “Інші геснерієві”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 1 і 0 гість